Alt LV League 'A' Team
Mon-13-May Lloyds B (A)
Alt LV League 'B' Team
Mon-13-May Lloyds A (H)
Alt LV League 'Vets' Team
Thu-21-Mar Beech House B (H)
ASM League
Tue-02-Apr Quarry Bank 'B' (H)
Trafford Evening League
Thu-11-Apr Knutsford (H)
Manchester Premier League
Cheadle & District League


Username
Password

County and League Competition Dates 2018

Brunner Cup
Round 1 April 6th
Round 2 May 11th
Round 3 June 1st
Round 4 July 7th
Semi Final August 17th
Final September 14th
 
De-Knoop Cup
Round 1 April 13th
Round 2 May 4th
Round 3
Round 4 June 8th
Semi Final June 22nd
Final August 3rd
 
County Senior Merit
Qualifying Date
Sunday 28th April, Start 12.00 Noon
Selected Greens: LMRCA, Urmston Sports
Final Day Sunday 23rd June in Mid-Cheshire
 
Junior Merit
Final Day: Sunday 23rd June in Mid-Cheshire
 
Senior County Matches
May 5th versus South Yorkshire
June 2nd versus Warwick & Worcester
July 6th versus Isle of Man (TBC)
August 4th Semi Final
September 1st Final
 
 
Altrincham & South Manchester League
 
Senior Merit One Day Event May 5th
Sunday July 28th at Quarry Bank
Start 10.30am
 
Vets Handicap One Day Event
 
Presidents Handicap One Day Event
Sunday September 22nd at Bowling Green
Start 10.30am
 
 
Altrincham & District L.V. League
 
Senior Merit
Qualifying Rounds
Monday 24th June, Start 6.45pm
Selected Greens: Lloyds, Linden, Brooklands, SWMCC
Final Night Friday 26th July, Start 6.45pm
Selected Green: TBA
 
Award Of Merit
One Day Event - Sunday 8th September
Selected Green: Monton, Start 10.30am
 
Pairs Handicap
Qualifying Rounds
Sunday 9th June, Start 12.00 Noon
Selected Greens: Legh Arms, Sale Excelsior, Victoria, Fallowfield
Final Day:
Friday 21st June, Start 6.45pm
Selected Green: TBA
 
Veterans League Merit One Day Event
Qualifying Date:
Thursday 13th June, Start 1.30pm
Selected Greens: Flixton Cricket, Winton Social, USC, Budenbergs
Final Day: Thursday 25th July, Start 1.30pm
Selected Green: TBA
 
Vets Award Of Merit
Sunday 29th September, Start 10.30am
Selected Green: Beech House